Nad wprowadzeniem w DESEO wegańskiego ciastka i wegańskiego tortu pracowaliśmy od dawna. Wbrew pozorom stworzenie propozycji wegańskiej, a zarazem tak smacznej jak pozostałe ciastka w naszych ladach wymaga zarówno dobrego pomysłu, jak i świetnego wykonania.

W ramach przygotowań przeprowadziliśmy dokładny research wegańskich słodkości – jedliśmy nerniki, tofurniki, jagielniki. Próbowaliśmy różnych ciastek i różnych zamienników. Szukaliśmy czegoś, co pozwoli stworzyć nam delikatne, przyjemnie kremowe ciastko vegan. Taka właśnie jest LUNA! Luna to dzieło jednego z naszych Cukierników, Marka Szybowskiego. To delikatny czekoladowy mus na bazie wytrawnej czekolady Madagaskar, mleczka kokosowego i silken tofu, z wiśniową marmoladą i prażynką słonecznikową. Ciastko jest wegańskie, nie zawiera glutenu, ani laktozy (może jednak zawierać ich śladowe ilości, bo powstaje w tej samej pracowni, co pozostałe ciastka).

Od razu wiedzieliśmy, że na ciastku nie możemy poprzestać. Chcieliśmy zaoferować naszym Gościom również tort Luna – właśnie wszedł oficjalnie do sprzedaży! Mus czekoladowy, przełożony dwoma warstwami wiśniowej marmolady posmakuje zarówno weganom, jak i mięsożercom! Jest rewelacyjny! By go zamówić, zajrzyj TU!.

Czy wiesz, że...

DESEO Patisserie & Chocolaterie zostało wyróżnione przyznawaną przez Warsaw Insider nagrodą Best of Warsaw w kategorii Dessert jako najlepsza cukiernia 2015 roku!

 

Jesteście ciekawi smaku naszych deserów?
Zapraszamy do sklepu online:

Sklep online