Założycielami DESEO Patisserie & Chocolaterie są Łukasz Smoliński i Natalia Sitarska, para podróżników prowadzących od wielu lat najpopularniejszy w Polsce blog podróżniczo-kulinarny Tasteaway.

Podczas swoich kulinarnych podróży po Europie i świecie Natalia i Łukasz zakochali się w deserach typu petit gateau oraz w nowoczesnym cukiernictwie. Właśnie dlatego w 2015 roku postanowili otworzyć własną cukiernię w Warszawie. Obecnie w stolicy działa już pięć lokali pod marką DESEO:
– pracownia oraz salon firmowy przy ul. Suwak 3 – to tu produkujemy wszystkie desery, lody, czekolady bean-to-bar czy pasty orzechowe. Tutaj również prowadzimy warsztaty czekoladowe dla dzieci i dorosłych
– pięknie położona na terenie dawnej Fabryki Koronek cukiernia przy ul. Burakowskiej 5/7 – idealna i latem, i zimą,
– cukiernia na bliskiej Woli w cudownie zrewitalizowanych Browarach Warszawskich – ul. Krochmalna 59,
– cukiernia w klimatycznym Forcie 8 – dawnych carskich kazamatach, tuż obok innych smacznych miejsc,
– przestronny lokal na Wilanowie, tuż przy trasie prowadzącej na Konstancin w kameralnym centrum handlowym CH Vis a Vis  – ul. Przyczółkowa 223,

W listopadzie 2021 roku DESEO otworzyło swój pierwszy lokal poza Warszawą – w Poznaniu w Starym Browarze – najbardziej znanym centrum handlowym w Polsce. Znajdziecie nas tuż przy placu od strony ulicy Ratajczaka. W lecie zaprosimy Was również do naszego ogródka tuż przy fontannach.

Nazwa cukierni pochodzi z języka hiszpańskiego i oznacza pragnienie, marzenie. DESEO jest więc spełnieniem marzenia o własnej cukierni, a dla Gości – mamy nadzieję – spełnieniem marzenia o pysznych, najwyższej jakości i pięknych deserach.

Oczywiście tego wszystkiego nie udałoby się osiągnąć bez zgranego i zaangażowanego Zespołu: zarówno Cukierników, jak i Członków Obsługi, którzy codziennie opiekują się Gośćmi naszych cukierni.

Nasz zespół

Łukasz Smoliński

Łukasz Smoliński

Prezes Zarządu

Prezes Zarządu, a zarazem znany niemal wszystkim Fanom DESEO, zabawny „Prezes z Facebooka”. To on odpowiada za strategię i rozwój firmy, kreuje wizję przyszłości, rozwija DESEO na każdym polu.
Od ponad 10 lat związany z rynkiem reklamy - pracował zarówno po stronie międzynarodowych agencji sieciowych (McCann Ericson), jak i po stronie Klienta (tp, Orange). Kierował grupą kapitałową andmore, w której skład wchodziły agencje wyspecjalizowane w różnych obszarach komunikacji marketingowej. Członek jury konkursów reklamowych.
Od 2012 roku razem z Wspólnikami prowadzi Bubblejoy - sieć tea labów z tajwańską herbatą bubble tea. To oni jako pierwsi wprowadzali bubble tea do Polski.
Od 2013 roku razem z Natalią prowadzą jeden z najpopularniejszych blogów podróżniczo-kulinarnych, Tasteaway.pl. Podróżnik, fan dobrego jedzenia i ekstremalnych przeżyć kulinarnych, tata Maksa i Jagody. W DESEO najchętniej wybiera Coco, Summer, lody pistacjowe, o smaku masła palonego lub gorgonzoli z gruszką.

Natalia Sitarska

Executive Director

Insight Manager i Executive Director. Dba o to, by oferta DESEO nigdy się nie nudziła. :) Nieustannie myśli o nowych smakach i szuka inspiracji na całym świecie :)
Z wykształcenia socjolog i…. dziennikarz, z zawodu badacz rynku. Od ponad 12 lat związana z rynkiem badań społecznych i marketingowych - najpierw w TNS OBOP (TNS Polska), potem przez ponad 8 lat współwłaścicielka agencji strategiczno-badawczej brainlab.
Od 2013 roku wspólnie z Łukaszem prowadzi jeden z najpopularniejszych w Polsce blogów podróżniczo-kulinarnych - Tasteaway.pl. Systematycznie współpracują z markami oraz podmiotami promującymi zagraniczne regiony w Polsce.
Prywatnie fanka czekolady, dobrej pizzy, smażonych kalmarów, zakochana w Kraju Basków i w Madrycie, zafascynowana Japonią. Mama Maksa i Jagody. Ulubione słodkości? Jest ich sporo! Od mango sticky rice przez kanelbulle po Key Lime Pie!

Natalia Sitarska
Małgorzata Wątła

Małgorzata Wątła

Executive Pastry Chef

Cukiernictwo fascynowało ją już od dzieciństwa. W czasach szkolnych dorabiała do kieszonkowego sprzedając własnej roboty, klasyczne polskie wypieki. Swoją pasję rozwijała m.in. na kierunku gastronomicznym, na którym w ramach pracy magisterskiej opracowała szlak cukiernictwa polskiego. Równolegle za studiami zdobywała doświadczenie cukiernicze pracując w cukierniach oraz firmach cateringowych.
Jej największą miłością jest czekolada i pracę z nią traktuje jak sztukę, która wymaga wiele cierpliwości, aby odpowiednio ją opanować. W swojej pracy kładzie nacisk na używanie lokalnych polskich produktów, a tworzone ciastka muszą stanowić idealną harmonię smaków.
Świetna szefowa - ze swoim zespołem nie tylko dzieli się inspiracjami oraz wiedzą, ale codziennie stawia przed nim kolejne wyzwania i daje szansę na kreatywny rozwój. Uwielbia faworki, bezę z marakują lub malinami i domową szarlotkę mamy.

Nasi Goście o nas

 • W końcu tutaj trafiłem! No dobra, byłem kiedyś na Saskiej Kępie w Warszawie na lodach o smaku zielonej herbaty matcha, ale dopiero teraz spróbowałem ciastek petit gateau, w których się specjalizują. W każdym razie czuję, że będąc na Hali Gwardii, nie raz i nie dwa skuszę się też na ciacho od DESEO. I Was też do tego zachęcam.

  www.maciej.je

 • Jeśli kojarzycie Deseo z Angorskiej, z pewnością podzielacie już moją ekscytację. Jeśli nie (w co w sumie wątpię, ale niech tam) – idźcie koniecznie na Burakowską 5/7. Czeka tam na Was piękne wnętrze i całkiem spory ogródek. Jest swojsko i klimatycznie, tak akurat, że chce się siedzieć w nieskończoność. Są najlepsze lody w mieście (dziś graliśmy słony karmel, czekoladę i obłędną wprost pistację). Są desery, których nie można określić mianem ciastka, bo za każdym razem mam wrażenie, że zjadam dzieło sztuki i w zasadzie to powinno być karalne. Są herbaty, są kawy, jest najmilsza pani na świecie (z zapasem cierpliwości do dzieci, co ważne!)

  www.moi-mili.pl

 • Cukiernia DESEO mnie fascynuje, frapuje wręcz. Mistrzowsko zrobione ciastka trochę onieśmielają. Za każdym razem włączają stop, który nakazuje najpierw odmówić stosowne modlitwy. Wszystkie te cuda aż trudno uwierzyć, ale robione są ręcznie, tylko z naturalnych składników i naturalnych barwników: są tu zarówno trawa cytrynowa, maliny, tymianek i bazylia, jak i zielony pieprz, limonka czy nawet papryka jalapeno.

  Agata Daniluk, www.natemat.pl

  Bądź na bieżąco z tym, co robimy i obserwuj nas na Instagramie!

  Na Instagramie znajdziesz nie tylko nasze ciasta, torty, czekolady czy napoje, ale również newsy z życia naszej Pracowni. Koniecznie obserwuj nasze Instastory!

  Obserwuj nas