Morato otrzymało swoje imię na cześć mistrza czekolady Ramona Morato, obecnie dyrektora kreatywnego Cacao Barry.
Przez te wszystkie lata Morato zjedliście dokładnie 18.073 razy, co oznacza, że musieliśmy zużyć na jego produkcję około 1 tony belgijskiej czekolady – imponujące!

Oczywiście fanów tego intensywnie czekoladowego ciastka nie mogliśmy pozostawić bez jego godnego następcy – 27 marca na jego miejsce w ladzie wskoczyło jego odmłodzona i unowocześniona wersja Morato 2.0!

To ciastko, do produkcji którego użyto największej ilości szlachetnej czekolady, czyli czekolad Single Origin w historii DESEO!
Co oznacza to pojęcie? Single Origin mówi nam, że ziarna kakaowca pochodzą nie tylko z konkretnego państwa, ale też z konkretnego regionu, a nawet jednej plantacji! W nowym Morato 2.0 użyliśmy czekolad z aż 3 różnych regionów świata i z jednego gatunku ziarna Forastero.

Ciastko składa się z musu z wytrawnej czekolady Single Origin Cacao Barry Ekwador 70,4 %, cremeux z mlecznej czekolady Single Origin Cacao Barry Ghana 40%, brownie, wytrawnej prażynki, kremu chantilly z mlecznej czekolady Single Origin Cacao Barry Arriba 39%. Tak jak jego poprzednik, jest również bezglutenowe.

Mam nadzieję, że to rozpływające się w ustach połączenie czekolady wytrawnej z mleczną zostanie docenione przez wszystkich fanów czekolady zarówno ze względu na smak, jak i szlachetność użytych składników.

Czy wiesz, że...

DESEO Patisserie & Chocolaterie zostało wyróżnione przyznawaną przez Warsaw Insider nagrodą Best of Warsaw w kategorii Dessert jako najlepsza cukiernia 2015 roku!

 

Jesteście ciekawi smaku naszych deserów?
Zapraszamy do sklepu online:

Sklep online