Odkąd właściciele DESEO Natalia i Łukasz zabrali się za prowadzenie cukierni, punktem obowiązkowym każdej podróży jest spróbowanie lokalnych słodkich specjalności.

Nie inaczej było w lipcu i sierpniu 2019 roku, kiedy kulinarnie eksplorowali Japonię, w tym niesamowicie ciekawe pod tym względem Hokkaido. Wyspa słynie z najlepszego mleka i zrobionych na jego bazie produktów, w tym lodów. Właśnie na Hokkaido znaleźli najsmaczniejsze lody z czarnego sezamu.

Ich smak postanowili więc odtworzyć i w DESEO! Aby go osiągnąć, pracownia zrobiła własną pastę z czarnego sezamu. Tym razem chcieliśmy zachować jednak piękny, jasnoszary, betonowy kolor, który powstaje po zmieszaniu pasty sezamowej ze śmietankową bazą lodów, dlatego nie dodaliśmy jadalnego, aktywowanego węgla, który nadawał im intensywnie czarnego koloru.

Jeśli jesteście fanami Japonii i jej smaków, polecamy sparować czarny sezam z matchą. Świetnie smakuje również z kokosem z czekoladą i marakujowym sorbetem.

Na koniec podróżniczo-kulinarna ciekawostka: wiecie, że na Hokkaido w lodziarniach z tzw. „Soft Cream”, czyli lodami kręconymi z maszynki, sprzedaje się również różne wyroby mleczne jak sery, jogurty, mleka?

Czy wiesz, że...

DESEO Patisserie & Chocolaterie zostało wyróżnione przyznawaną przez Warsaw Insider nagrodą Best of Warsaw w kategorii Dessert jako najlepsza cukiernia 2015 roku!

 

Jesteście ciekawi smaku naszych deserów?
Zapraszamy do sklepu online:

Sklep online