Jakie są Wasze słodkie skojarzenia z dzieciństwem? Dla Natalii to smak gofrów z bitą śmietaną i malinami. I właśnie z inspiracji tymi smakami specjalnie na Dzień Dziecka w zeszłym roku powstał ptyś Summer.

Ten lekki i letni deser składa się z ciasta parzonego wypełnionego pysznym kremem patissiere z wanilią Bourbon z Madagaskaru oraz schowanych pod kremem świeżych malin. Wierzch ptysiowej kopułki wieńczy waniliowy krem (oczywiście z wanilią Bourbon) na bazie mascarpone.

Zazwyczaj nie narzucamy Wam sposobu jedzenia deseru, jednak tym razem mamy nadzieję, że skorzystacie z naszej rekomendacji, aby w pełni móc rozsmakować się we wszystkich smakach i warstwach ciastka.

Najpierw zjedzcie malinę i odczekajcie chwilę, a dopiero po chwili spróbujcie kremu z góry.

Nie pędźcie, zatrzymajcie się na chwilę, a poczujcie smak prawdziwej wanilii, a nie taniej waniliny wytwarzanej jako produkt uboczny przy produkcji papieru.

Jak już dojdziecie do ciasta ptysiowego, weźcie ciastko w dłonie i rozkoszujcie się nie tylko waniliowym creme patissiere z malinami (uwaga, mogą chcieć się wydostać i pociec Wam po brodzie), ale i chrupkością parzonego ciasta!

Chcemy Was rozpieszczać, więc wanilii do stworzenia Summera używamy naprawdę sporo, mimo że składnik ten jest obecnie droższy niż kg srebra i ceną ustępuje tylko szafranowi. Czego jednak nie robi się dla szczęścia Gości!
Summer dostępny będzie we wszystkich naszych lokalach już od piątku 19 czerwca!
Mamy nadzieję, że nie możecie się go doczekać tak samo, jak my!

Czy wiesz, że...

DESEO Patisserie & Chocolaterie zostało wyróżnione przyznawaną przez Warsaw Insider nagrodą Best of Warsaw w kategorii Dessert jako najlepsza cukiernia 2015 roku!

 

Jesteście ciekawi smaku naszych deserów?
Zapraszamy do sklepu online:

Sklep online