Założycielami DESEO Patisserie & Chocolaterie są Łukasz Smoliński i Natalia Sitarska, para podróżników prowadzących od wielu lat najpopularniejszy w Polsce blog podróżniczo-kulinarny Tasteaway.

Podczas swoich kulinarnych podróży zakochali się w deserach petit gateau i nowoczesnym cukiernictwie, w konsekwencji czego w 2015 roku postanowili otworzyć własną cukiernię w Warszawie. Obecnie w stolicy działają już cztery lokale pod marką DESEO: pracownia na ul. Angorskiej 27, pięknie położona na terenie dawnej Fabryki Koronek cukiernia na ul. Burakowskiej 5/7, punkt w śródmiejskiej Hali Gwardii oraz świeżo otwarta cukiernia w Forcie 8.

Nazwa cukierni pochodzi z języka hiszpańskiego i oznacza pragnienie, marzenie. DESEO jest więc spełnieniem marzenia o własnej cukierni, a dla Gości – mamy nadzieję – spełnieniem marzenia o pysznych, najwyższej jakości i pięknych deserach.

Oczywiście tego wszystkiego nie udałoby się osiągnąć bez zgranego i zaangażowanego zespołu: zarówno cukierników, jak i członków obsługi, którzy codziennie opiekują się Gośćmi naszych cukierni.

 

Łukasz Smoliński

Prezes Zarządu

Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Doświadczenie zdobywał zarówno po stronie klienta, jak i agencji. W latach 2007-2010 pracował w Grupie TP, gdzie realizował kampanie ATL, BTL, działania internetowe oraz niestandardowe dla marki TP, a następnie jako brand manager Orange. Był również członkiem zespołu ds. Euro 2012. Prywatnie kolekcjoner niezapomnianych wrażeń z bliższych i dalszych podróży, koneser wina i egzotycznych przysmaków, piłkarz i fotograf amator.

Natalia Sitarska

Taste Director

Socjolożka, dziennikarka i badaczka jakościowa, członkini PTBRiO. Doświadczenie zdobywała m.in. w TNS. Pracowała m.in. dla Orange, TVN, Dilmah, Statoil, Eurozet, Nestle, Pfizer czy Sandoz. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych! Dla dobra projektu zaczepia ludzi na peronie metra, brata się z nastolatkami, a nawet gra w karty z hiszpańskimi staruszkami w Bilbao. Obecnie pogłębia wiedzę na temat nowoczesnych metod badań online. Z zamiłowania podróżniczka i wielki łakomczuch. Efekty tej mieszanki można oglądać na jej autorskim blogu Tasteaway.

Aleksandra Rubczyńska

General Manager

Doświadczenie w zarządzaniu zespołem i kawiarniami zdobywała w sieciach Green Caffe Nero oraz Coffee Heaven / Costa Coffee. To właśnie Oli zawdzięczamy sprawne funkcjonowanie wszystkich cukierni, profesjonalne wyszkolenie managerów i pracowników odpowiedzialnych za obsługę Gościa, a także spinające się comiesięczne budżety. Wielkie oparcie dla całego zespołu. Prywatnie: żona i matka 2 dzieci. W deserach uwielbia wszelkie kwaśne nuty - dokładnie takie, jakie można znaleźć w naszym ciastku Azia 2.0.

Małgorzata Wątła

Executive Pastry Chef

Cukiernictwo fascynowało ją już od dzieciństwa. W czasach szkolnych dorabiała do kieszonkowego sprzedając własnej roboty, klasyczne polskie wypieki. Swoją pasję rozwijała m.in. na kierunku gastronomicznym, na którym w ramach pracy magisterskiej opracowała szlak cukiernictwa polskiego. Równolegle za studiami zdobywała doświadczenie cukiernicze pracując w cukierniach oraz firmach cateringowych. Odbyła szkolenie u Macieja Majzon-Wójtowicza w Akademii Czekolady Callebaut w Łodzi, dzięki któremu ugruntowała umiejętności do pracy z czekoladą i stworzyła własną kolekcję czekoladowych pralin dla DESEO. Jej największą miłością jest czekolada i pracę z nią traktuje jak sztukę, która wymaga wiele cierpliwości, aby odpowiednio ją opanować. W swojej pracy kładzie nacisk na używanie lokalnych polskich produktów, a tworzone ciastka muszą stanowić idealną harmonię smaków. Świetna szefowa - ze swoim zespołem nie tylko dzieli się inspiracjami oraz wiedzą, ale codziennie stawia przed nim kolejne wyzwania i daje szansę na kreatywny rozwój. Uwielbia faworki, bezę z marakują lub malinami i domową szarlotkę mamy.

Oksana Raichakovska

Creative Pastry Chef

Zanim zajęła się cukiernictwem, studiowała prawo, a nawet przez chwilę pracowała w policji. Obecną wiedzę oraz umiejętności zdobyła na licznych szkoleniach: od dekorowania pierników i tworzenia cukrowych kwiatów, poprzez piętrowe torty, praliny i czekoladowe rzeźby, aż po francuskie cukiernictwo, które wciągnęło ją najbardziej. Absolwentka DGF International Culinary School w Kijowie, w której miała okazję uczyć się od cenionych cukierników: MOF Angelo Musa, Nasserdine Mendi czy Sébastien Odet. Pracowała w restauracji 5 gwiazdkowego Hotelu Opera w Kijowie, warszawskiej cukierni Lukullus i restauracji Brunch and Coffee. Najbardziej inspiruje ją francuskie, klasyczne cukiernictwo, lubi proste, zrozumiałe smaki. Jest wielką fanką sernika, wuzetki i ciastka drożdżowego.